Budowa hali sportowej

Inwestycja budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej ma się ku końcowi. Wszystko wskazuje na to, że nowa sala gimnastyczna zostanie oddana do użytku w nadchodzącym roku szkolnym zgodnie z planem.

W maju ubiegłego roku miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali (zdjęcia).

Wójt Gminy Krzysztof Obrzut o inwestycji :

Pod koniec stycznia podpisałem umowę na budowę hali wraz zapleczem w Kleszczowie. Koszt inwestycji wyniesie około 6,4 mln zł. Wykonawca ostro wziął się do roboty. Prace związane z budową mają się zakończyć we wrześniu 2020 r.
Budowa zakłada postawienie dwukondygnacyjnego budynku murowanego o powierzchni użytkowej ponad 1,3 tys. m kw., który za pomocą łącznika zostanie przyłączony do istniejącej szkoły podstawowej. Oprócz pełnowymiarowej sali gimnastycznej, zaplanowano dwie szatnie z prysznicami, toalety, pokój nauczyciela – trenera, pomieszczenie do udzielania pierwszej pomocy, magazyn na sprzęt sportowy, kotłownię oraz pomieszczenia gospodarcze.
Na pierwszym piętrze będą mieściły się trzy sale lekcyjne, sala fitness oraz gabinet higienistki szkolnej. Projekt zakłada możliwość podziału hali na dwie mniejsze części, co w razie potrzeb da możliwość prowadzenia niezależnych od siebie zajęć.
Plan zakłada również zagospodarowanie terenu. Obok obiektu wytyczona zostanie droga przeciwpożarowa z placem manewrowym oraz powstanie parking dla samochodów osobowych.
Niech się mury pną do góry !