Uchroń swoich bliskich przed oszustem!

⚠️ Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Gliwicach ostrzega przed nieuczciwymi praktykami i oszustwami, które nasiliły się ostatnimi czasy w związku z aktualną sytuacją społeczno-gospodarczą.

Akcja informacyjna skierowana jest głównie do seniorów.

☝️ Zanim otworzysz drzwi :

1️⃣ Spójrz przez wizjer lub okno – zapytaj KTO TO ?

2️⃣ Jeśli nie znasz odwiedzającego – spytaj o cel wizyty, zawsze poproś o pokazanie dokumentu tożsamości lub legitymacji służbowej – masz do tego prawo.

3️⃣ Przełóż spotkanie na inny termin, gdy masz wątpliwości co do zamiarów odwiedzającego – poproś innego domownika, sąsiada, by w nim uczestniczył.

4️⃣ Jeżeli „gość” staje się natarczywy, zadzwoń na policję lub zaalarmuj otoczenie. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, takich jak : wygląd nieznajomego, marka i numery rejestracyjne samochodu, którym przyjechał.

ℹ️ Edukujmy, przestrzegajmy naszych bliskich, by zachowywali ostrożność i nie byli zbyt ufni wobec obcych.